ZAGROŻENIA SECURITY W ŻEGLUDZE JACHTOWEJ

Jak bezpiecznie pływać jachtem po świecie?  Safety first czy security first? Żegluga po świecie stanowi wyzwanie w każdym zakresie nie tylko ze względu na zagrożenia safety ale także z zakresu security. Jachty i ich załogi padają ofiarą ataków terrorystycznych i pirackich. Nie zawsze kończą się one szczęśliwie. Jak chronić się przed zagrożeniem, które nie jest przez nas rozpoznane i znane.   

O zagadnieniach z zakresu bezpieczeństwa żeglugi security takich jak atak piracki, terrorystyczny, uprowadzenie, próba przemytu narkotyków i inne można dowiedzieć się także w czasie szkoleń organizowanych przez Maritime Safety & Security Przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych- STCW dla żeglarzy gdzie analizujemy incydenty i ataki, które dotyczyły jachtów, a także wskazujemy działania obniżające ryzyko zagrożenia.


https://maritime-security.eu/kursy/stcw-dla-zeglarzy-przeszkolenie-z-zakresu-bezpieczenstwa-na-jachtach-komercyjnych/

Warto także planując wybór trasy rejsu i jego nawigacyjne przygotowanie dokonać planowania trasy pod względem zagrożeń „security”.  Informacje o rejonach działań grup terrorystycznych, powstańców i ekstremistów można uzyskać z raportu „Violence at sea” wydanego przez One Earth Future  gdzie opisano rejony działań na morzu 43 organizacji terrorystycznych z całego świata, od granic Kolumbii i Wenezueli po sporne wybrzeża północno-wschodniego Borneo. Warto zdobyć tą wiedze planując dalekie rejsy jachtem.


Facebook image
ładowanie facebooka