Przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych

Kurs dedykowany żeglarzom uprawiającym żeglugę komercyjną, spełniający najnowsze wymagania dotyczące bezpiecznego, profesjonalnego, komercyjnego i regatowego żeglowania na jednostkach nie przekraczających 500 jednostek  pojemności brutto (GT)

  1. Ile trwa kurs?

CZAS TRWANIA kursu obejmuje łącznie 40 godzin ćwiczeń i wykładów, a certyfikat wystawiany przez administrację morską (Urząd Morski w Szczecinie) jest ważny przez 5 lat.

  1. Czego się nauczę na kursie poza spełnieniem wymagań zgodnie z rozporządzeniem?

Nasi instruktorzy nauczą Was m.in. nie tylko jak postępować w przypadku konieczności udzielania pierwszej pomocy na jachcie i w morzu, nauczysz się jak zrzucać tratwę ratunkową, a nawet będziesz miał możliwość zobaczenia jak ona się otwiera, wejdziesz do niej i będziesz uczył się przetrwać na morzu, będziesz wchodził do tratwy i wychodził z niej a także odwracał ją gdy ta odwróci się na wodzie w wyniku silnego wiatru. Będziesz miał okazję pływać w specjalnym kombinezonie ratunkowym na jeziorze Dąbskie, nauczymy Cię jak gasić pożar na jachcie a także jak poruszać się w dymie. Zaproponujemy jak skompletować i przygotować apteczkę na jachcie w oparciu o doświadczenie żeglarskie i taktyczne.

  1. Dlaczego zapraszamy Cię na szkolenie organizowane przez nas?

Ośrodek Szkoleniowy Maritime Safety & Security powstał w 2007 roku i jest uznanym ośrodkiem przez organy administracji morskiej państwa. Tylko takie ośrodki mogą szkolić i poświadczać o pozytywnym zakończeniu szkolenia. Jesteśmy upoważnieni do wydania certyfikatu ukończenia szkolenia i na nasz wniosek Urząd Morski wydaje państwowy dokument potwierdzający zdobycie uprawnień zawodowych dla marynarzy zgodnie z IMO i STCW.

Przez 11 lat działania ośrodka przeszkoliliśmy kilkuset oficerów uzbrojonej ochrony statków pływających w rejonie Rogu Afryki oraz marynarzy statków handlowych, a o naszym wysokim poziomie realizowanych szkoleń świadczą nie tylko pozytywnie realizowane audyty przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ale także wdrożony od 2008 roku system zarządzania jakością ISO 9001 certyfikowany i realizowany pod nadzorem jednego z najbardziej uznanych w branży morskich klasyfikatora Lloyd Register.(od 2018 roku certyfikat ISO9001:2015)

W 2018 roku nasz ośrodek jako jeden z pierwszych został uznany przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej do przeprowadzania szkoleń bezpieczeństwa dla żeglarzy wedle nowych przepisów prawnych.  Nasz Ośrodek szkoleniowy jako jedyny w 2018 roku został również certyfikowany do przeprowadzania szkoleń z zakresu podstawowej wiedzy żeglarskiej.

Termin ważności certyfikatu:
Certyfikat bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych ważny jest  5 lat.


Facebook image
ładowanie facebooka